Mecz między Nice oraz Montpellier na stadionie Allianz Riviera - 1-2

W meczu 25. kolejki Ligue 1 drużyna Nice podejmowała Montpellier na stadionie Allianz Riviera. Spotkanie rozegrane zostało 8 marca 2024 roku o godzinie 20:00. Montpellier zdołało wywalczyć zwycięstwo, pokonując gospodarzy 2-1. Wynik na przerwę to 1-2. To był mecz pełen emocji i zwrotów akcji, który na długo pozostanie w pamięci kibiców obu drużyn.

Profesjonalna relacja meczu:

Wieczór na Allianz Riviera obiecywał wielkie emocje, gdy miejscowa Nice podejmowała Montpellier w starciu 25. kolejki Ligue 1. Na trybunach gorących kibiców, a na murawie wspaniała walka o zwycięstwo.

Pierwsza bramka padła już w 10 minucie, kiedy to J. Todibo z Montpellier precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Nice, wprowadzając Gości na prowadzenie.

Jednak gospodarze szybko odpowiedzieli. J. Boga w 12 minucie znalazł sposób na pokonanie bramkarza rywali, doprowadzając do remisu 1-1 po asyście G. Laborde.

Mecz był pełen zwrotów akcji. W 42. minucie T. Savanier ponownie wprowadził Montpellier na prowadzenie po przepięknej akcji zespołowej, ustalając wynik na 1-2 do przerwy.

Drugą połowę zdominowali piłkarze Montpellier, choć obie drużyny stworzyły wiele sytuacji. Pablo Rosario z Nice został ukarany żółtą kartką w 42. minucie, podczas gdy Wahbi Khazri z Montpellier ujrzał kartonik w 47. minucie. Ostatecznie, Leo Leroy również z Gości dostał żółtą kartkę w doliczonym czasie gry.

Niestety, emocje w końcówce spotkania sięgnęły zenitu, ale nie przełożyły się na kolejne bramki. Mecz zakończył się wynikiem 1-2 na korzyść Montpellier, co wywołało euforię wśród ich kibiców.

Następne wyzwania czekają zarówno drużynę Nice, jak i Montpellier, które zmierzą się kolejno z Paris Saint Germain, Lens, Nantes oraz LE Havre, Lorient. Po emocjonującym meczu pełnym zwrotów akcji, piłkarski świat nie może doczekać się kolejnych starć w ramach Ligue 1.