Na stadionie Stade Gabriel Montpied miało miejsce spotkanie między Clermont Foot i Nice zakończone wynikiem 0-1

W emocjonującym starciu drużyn Clermont Foot i Nice w ramach 10. kolejki Ligue 1, to goście zdołali zdobyć zwycięskiego gola, pokonując rywali 1-0. Mecz, który odbył się na Stade Gabriel Montpied, był pełen zaciętych pojedynków, ale żadna z drużyn nie zdołała otworzyć wyniku przed przerwą. Ostatecznie to Nice zebrało pełną pulę, zapewniając sobie cenne punkty. Sędzią tego spotkania był Jeremie Pignard z Francji.

Przebieg meczu:

W ramach dziesiątej kolejki Ligue 1 doszło do emocjonującego starcia pomiędzy drużynami Clermont Foot i Nice. Mecz odbył się na Stade Gabriel Montpied, który wypełnił się kibicami obu ekip. O godzinie 19:00 piłkarze obu zespołów wyszli na murawę, gotowi do walki o punkty.

Pierwsza połowa:

Początek spotkania był bardzo wyrównany i obie drużyny starały się kontrolować grę. Zarówno Clermont Foot, jak i Nice tworzyły sobie okazje, ale brakowało precyzji w wykończeniu. W pierwszej połowie nie padła żadna bramka, a piłkarze udali się na przerwę z remisowym wynikiem 0-0.

Druga połowa:

Po przerwie tempo gry wzrosło, a obie drużyny starały się zdobyć prowadzenie. Przez większość drugiej połowy to piłkarze z Nice wydawali się być bardziej groźni w ofensywie. W 74. minucie to właśnie oni objęli prowadzenie. Hicham Boudaoui wykorzystał świetne podanie i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce, dając swojej drużynie prowadzenie 1-0. Asystę przy tej bramce zaliczył .

Ostatnie minuty i podsumowanie:

Po stracie bramki, drużyna Clermont Foot podjęła desperackie próby wyrównania wyniku. Piłkarze z Nice bronili się jednak skutecznie i nie dawali przeciwnikom żadnej szansy. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Nice 1-0.

Kartki:

W trakcie meczu arbiter, Jeremie Pignard, pokazał żółte kartki zawodnikom drużyny Nice. Romain Perraud został ukarany w 61. minucie, a Morgan Sanson otrzymał żółtą kartkę w 64. minucie.

Podsumowanie:

Mecz pomiędzy Clermont Foot a Nice dostarczył wielu emocji kibicom zgromadzonym na Stade Gabriel Montpied. Pomimo starań obu drużyn, to piłkarze z Nice byli skuteczniejsi i zdobyli jedyną bramkę, która przesądziła o wyniku spotkania. W kolejnych meczach Clermont Foot zmierzy się z drużynami Strasbourg, Lorient i Lens, natomiast Nice spotka się z Rennes, Montpellier i Toulouse.